תפריט סגור

איך לצלוח את מועדי בגרויות 2020 בניסיון הראשון

מועדי בגרויות 2020

כשהחצי השני של שנת הלימודים מתחיל, תלמידי התיכונים מרגישים את הלחץ מתקרב. לא כי חלקם מתקרבים לסיום 12 שנות לימוד, אלא בשל הבגרויות שהולכות ומתקרבות. כעת כשפורסמו מועדי בגרויות 2020 על התלמידים להתחיל להתכונן בהתאם; ליצור סיכומים יעילים, לשנן היטב את הנוסחאות, לדבר אנגלית זה עם זה כדי לחזק את השפה, ותוך כדי גם לזכור להירגע. 

עבור אלו שמעדיפים "לגמור עם זה" כמה שיותר מהר, ניתנת האופציה לגשת למועדי החורף. נכון, בעבר כל הבחינות התקיימות לקראת הקיץ, אך בשנים האחרונות התגבשה ההחלטה להוסיף מועדי חורף לבגרות במקצועות החובה. כך, עומדת בפני התלמידים האופציה לחלק את העומס בין שתי תקופות מבחנים, ולהקל על עצמם. 

מועדי בגרויות 2020 – עוברים את הבחינות כמו גדולים

לכל תלמיד שיטת לימוד משלו; אחרים מעדיפים להתכונן אל מועדי בגרויות 2020 לבד, אחרים יקימו קבוצות לימוד עם חברים, ואילו תלמידים מסוימים יפנו למוסדות המציעים קורסים ספציפיים המתמקדים בבחינות הבגרות. לבחירה זו יתרונות שיסייעו לתלמיד לעבור את הבחינות בהצלחה:

  • יצירת אסטרטגיית למידה – דבר אחד שלא מלמדים בבית הספר, הוא אסטרטגיית הלמידה. אסטרטגיה זו תסייע לתלמידים לעמוד מול האתגרים הכרוכים בלמידה אינטנסיבית לבחינת הבגרות; איך מפתחים את הזיכרון, פיתוח חשיבה, עקרונות הלמידה היעילה, ועוד. 
  • מיקוד – הכיתות בבתי הספר גדולות מאוד, ולא תמיד המורה מצליח להגיע לכל התלמידים. כאן הכיתות קטנות יותר, והמדריך יכול להקדיש תשומת לב מרבית לכל תלמיד והרמה האישית שלו. בנוסף, המיקוד בחומר הנלמד לבחינה הספציפית, מאפשר לתלמידים להתרכז ולהבין הרבה יותר את החומר הנלמד, בשל ההתעמקות בו.

מי מפחד מבחינת הבגרות? 

התשובה היא – ממש לא אתם! מועדי בגרויות 2020 נחלקים לבחינות חורף וקיץ על מנת לאפשר לתלמידים לחלק את תכנית הלמידה שלהם בצורה יעילה וחכמה יותר. הזמן שמתפנה, יוקדש ללמידה מעמיקה ויעילה יותר אותה ניתן לייעל אף יותר בעזרת סיוע חיצוני. מועדי ב' הם כאב ראש, כדי להימנע מהם מומלץ להשתמש בכל האמצעים הנדרשים – כולל מוסדות חיצוניים המעודכנים בחומרים לבחינות הבגרות, ומאפשרים סביבת למידה טובה יותר.