תפריט סגור

כל מה שצריך לדעת על עבודת חדרן להוסטל

עבודת חדרן להוסטל

עבודת חדרן להוסטל אולי לא נשמעת כמו עבודה חלומית, אבל זאת יכולה להיות העבודה שלך! במאמר זה נגלה את היתרונות של עבודה בהוסטל, כך שתוכלו להתרשם אם זוהי המשרה שמתאימה לך.

נכון, עבודת חדרן להוסטל אינה מופיעה ב"רשימת משרות החובה" של רוב האנשים, ונכון שמבחינת אנשים רבים, זו פשוט עבודה שתפרנס אותם, אבל עבודה זו יכולה להיות הרפתקה מדהימה – גם אם אין לכם ציפיות גבוהות מדי מהמשרה.

איך נראית החוויה היומיומית של חדרן להוסטל?

הפרטים המדויקים של עבודת חדרן להוסטל משתנים בהתאם למקום, אך בדרך כלל דרישות המשרה כוללות:

  • סידור מיטות.
  • כיבוס מצעים ומגבות או בגדים של האורחים, בהתאם למדיניות ההוסטל.
  • שאיבת אבק.
  • ניקוי אבק.
  • ניקוי חדרי שירותים, כולל אסלות, כיורים, מראות ומקלחות.
  • שטיפת רצפות.
  • ריקון פחי אשפה.
  • ניקוי המטבח.

אל דאגה, ברוב המקרים יהיו איתכם עוד חדרנים שיבצעו את כל המטלות האלה. לעתים תקבלו משימות קטנות אחרות, ובחלק מהאכסניות, גם ניקיון שטחי העבודה של הצוות הם חלק מלוחות הזמנים של העבודה. 

יש ימים שבהם העבודה תהיה רגועה מאוד

אתם מגיעים בבוקר, ולא תמיד המנהלים מצפים שתתחילו לנקות מיד, למרות שאתם מוכנים. אתם יכולים להסתובב בהוסטל, לדבר עם האורחים ולשאול אותם אם יש משהו מיוחד שהם צריכים, ואתם תגלו שזה ישתלם לכם, כי אם יש משהו שאורחי הוסטל מעריכים הוא שירות נהדר, והם שמחים לתגמל בהתאם חדרן להוסטל שקשוב לצרכיהם.

לכל הוסטל יש צורת פעולה שונה וציפיות שונות במקצת. חלק מהמקומות מאוד ספציפיים לגבי ביצוע העבודה שלכם, וצוות ההנהלה ילמד אתכם בדיוק כיצד לנקות הכול. במקומות אחרים יראו לכם איך מתבצעת עבודת חדרן להוסטל ואז תקבלו הרשאה לבצע את העבודה איך שאתם רוצים – כל עוד הכול נקי ומוכן לאורחים בזמן.

חדרן להוסטל עובד בצוות

אחרי כמה ימים, כשתלמדו את כל המשימות, תוכלו לקבל משימות מיוחדות שמתאימות לכם, כמו שאר חברי הצוות. זוהי שיטה שעובדת די טוב, במיוחד כשכל אחד מאנשי הצוות אוהב לבצע מטלות שונות. כשזה לא תלוי בכם ואתם מקבלים משימות על פי לוח הזמנים של ההוסטל, כל חדרן להוסטל מקבל חלוקה שווה של עבודה.

כבונוס, מכיוון שהחדרנים האחרים מבצעים את משימותיהם ביעילות, בדרך כלל ניתן לסיים את העבודה לפחות חצי שעה מוקדם יותר, ואז יש לכם זמן פנוי.

כמה מילים לסיכום

בתהליך הקבלה לעבודה, תוכלו להבין את הציפיות הברורות מכם, וללמוד את השיטה הטובה ביותר לבצע את העבודה בהוסטל הספציפי שבו אתם. לוחות הזמנים לביצוע העבודה הם מדויקים ותמיד יהיה שם מישהו שיעזור לכם אם יהיו לכם שאלות או אם תתקשו בביצוע העבודה בכוחות עצמכם. 

אנשי הצוות של ההוסטלים הם ברוב המקרים אנשים טובים שמבינים את סוג העבודה של חדרן להוסטל, ולעתים קרובות מוכנים לעבוד בשיתוף פעולה כדי להקל על כולם.