תפריט סגור

כל מה שחשוב לדעת על הארכת זמן בפסיכומטרי

הארכת זמן בפסיכומטרי

תוצאות הבחינה הפסיכומטרי ישפיעו על העתיד שלך. הן ישפיעו על האפשרויות שלך מבחינת בחירת מקצוע הלימוד ומבחינת מוסד הלימודים אליו ניתן יהיה להתקבל. כיוון שכך, עליך לפעול כמיטב יכולתך ולהתכונן ליום המשמעותי. התכוננות אומרת כי עליך להכיר את הבחינה, לתרגל אותה, אך גם להגיש בקשה להקלה, אם יש סיבה לכך. אחת מבין ההקלות היא הארכת זמן בפסיכומטרי.

אם יש סיבה לכך שמגיעה לך הארכת זמן לפסיכומטרי עליך להגיש בקשה באופן מסודר למרכז להקלות. אם קיבלת בעבר הארכת זמן בבחינות הבגרות, אין זה אומר שתינתן לך הארכה באופן אוטומטי. אם לא קיבלת הקלות בעבר, יכול להיות שעכשיו אלו יינתנו לך. בכתבה הקרובה נאיר על הנושא ונעזור לך להבין מה התהליך שעומד לפניך.

למה להגיש בקשה להארכת הזמן?

רגע לפני שנבחן איך להגיש בקשה להארכה של זמן הפסיכומטרי נבין מדוע לעשות זאת. ישנם אנשים אשר מסיבות שונות זקוקים ליותר זמן. הם לא חכמים פחות, הם לא פחות מוכשרים. הם יכולים להיות מבריקים, אך קשיי למידה וקושי לעמוד מול משימות שונות, גורם לכך שהם זקוקים ליותר זמן כדי לתת את התשובות הרצויות.

הארכת זמן בפסיכומטרי מאפשרת לאותם אנשים שמתקשים בבחינות להגיע להישגים שמשקפים את היכולות שלהם. נמצא כי רבים אשר קיבלו את האישור הצליחו להוציא יותר נקודות בבחינה. כל זאת תודות לכך שהיא הותאמה לצרכים שלהם. 

הבקשה אישית, ההתאמה לכולם

חשוב לדעת כי בעוד שהגשת הבקשה היא אישית, ההתאמה היא כללית. כלומר, אין התאמה ספציפית והמרכז, אשר בודק כל בקשה שמגיעה אליו, מחליט אם לאשר או לא לאשר אותה. הוא אינו קובע כמה זמן נוסף להעניק לך אלא רק אם יש ל זכאות לעוד זמן. אם תאושר לך הארכת זמן בפסיכומטרי היא תהיה בהתאם למה שיקבלו כל שאר האנשים שקיבלו אישור.

המרכז מנותק ממשרד החינוך ולכן גם אם בעבר אושרה הבקשה שלך וגם אם קיבלת אישור מיוחד ושונה מאחרים, המקרה הקרוב הוא שונה. הפעם, יהיה צורך לאשר את הבקשה שלך מחדש, יהיה עליך לספק חומר למרכז, לענות על שאלון ואם תאושר לך הארכת הפסיכומטרי הזמן שיינתן לך הוא כמו של אנשים אחרים שקיבלו הארכה.

לא כל אחד יכול לקבל הארכת זמן בפסיכומטרי

ברור כי לא כל אחד יכול לקבל הארכה של זמן, אבל הכוונה כאן היא שלא כל אחד שזקוק לזמן הזה יקבל אותו. כפי שציינו, המרכז שאחראי לתת הקלות בפסיכומטרי מנותק ממשרד החינוך. לכן, גם אם כבר קיבלת בעבר הקלה, אין זה אומר שהיא תינתן לך באופן אוטומטי גם הפעם.

עליך להיות אחראי ולבקש הארכת זמן בפסיכומטרי מראש. עליך להקפיד למלא את הבקשה בפירוט ולענות על השאלון ואם יש צורך בכך להתייעץ עם גורמים מנוסים ולהעלות את סיכויי אישור הבקשה.