תפריט סגור

מה לומדים במסגרת קורס יועצי משכנתאות?

קורס יועצי משכנתאות

מחירי הנדל"ן בישראל עולים ברציפות, ובשיעורים משמעותיים, מאז 2009. התוצאה: גם דירות קטנות בפריפריה עולות מאות אלפי שקלים, ועבור דירות חדשות באזורי הביקוש בלב הארץ אנחנו נדרשים לשלם מיליוני שקלים. בהתאם זינקה גם המשכנתא הממוצעת ואף חצתה זה מכבר את רף מיליון השקלים. במציאות שכזו ישנו כמובן ביקוש רחב היקף לשירותי יועצי משכנתאות, ולכן כדאי להבין מה כולל קורס שמכשיר אנשי מקצוע אלה.

מונחי יסוד וידע בסיסי

הבסיס להפיכת אדם ליועץ משכנתאות מיומן הוא הסברים מפורטים לגבי סוגי משכנתאות, לוח סילוקין, הכללים של בנק ישראל בתחום, מונחים בסיסיים כגון "יחס החזר" ו"אחוז מימון", ועוד. על הבסיס העקרוני ניתן להקנות כלים פרקטיים לבניית תיקי משכנתאות מדויקים ומשתלמים.

ידע לגבי מסלולי משכנתאות ותמהילים נכונים

המרכיב הבא של קורס יועצי משכנתאות הוא מידע מקיף בנוגע להלוואות ארוכות הטווח שמיועדות למימון רכישת נכסים כאלה ואחרים. בפרט לומדים היועצים לעתיד מהם מאפייני כל מסלול אפשרי, כיצד לחבר בין מסלולים שונים כדי למזער סיכונים, איך מתבצעת הקצאת הון אופטימלית וגם איך להתנהל מול הבנקים כדי להשיג תנאים מיטביים עבור כל לקוח ולקוחה.

כלים לניתוח היכולות הכלכליות של כל לקוח ולקוחה

מרכיב מהותי נוסף בשירות ייעוץ משכנתאות הוא התאמה מדויקת לכל אדם. לשם כך נדרש ניתוח מעמיק של ההכנסות של הלקוח או הלקוחה, וגם של ההוצאות, הנכסים וההתחייבויות. למעשה שירות מצוין באמת כולל התייחסות גם לעתיד הנראה לעין, וגם נושא זה נלמד במסגרת קורסים להכשרת יועצי משכנתאות.

מרכיב הנכס

ייעוץ משכנתא נשען על משולש – ההצעות של הבנקים, מצבו הפיננסי של הלקוח והנכס הנרכש. בהתאם קורס יועצי משכנתאות כולל שיעורים המוקדשים להבנת נסח טאבו, חישוב שווי נכס חוזה, סוגיות כגון מחיר למשתכן ושיעור מימון לנכסים מסוגים שונים, ועוד. כמו כן נלמדים נושאים משלימים ובהם ביטוח חיים למשכנתא, ביטוח מבנה למשכנתא ובדק בית.

מה עוד כולל קורס יועצי משכנתאות איכותי?

קורס יועצי משכנתאות איכותי יכלול גם פרויקט מעשי – בניית תיק ייעוץ והצגתו, על בסיס פרטים המדמים תרחיש אמיתי. כמו כן הכשרה מקיפה באמת תכלול גם מתן כלים רלוונטיים לניהול עסק עצמאי בתחום ייעוץ המשכנתאות, ובפרט כלים לשיווק עצמי ומכירת השירותים השונים למחפשי המשכנתאות.