תפריט סגור

למי מתאים קורס לינוקס?

קורס לינוקס

לינוקס היא מערכת הפעלה פופולרית אשר מבוססת על קוד פתוח – כך שכל אחד יכול להשתמש בה ולהפיק ממנה תועלת. בזכות היותה חינמית, המערכת מהווה בסיס להתקנים רבים מאוד, כולל שרתים, סמארטפונים, מערכות משובצות מחשב ועוד ועוד.

בהתאם קורס לינוקס מתאים לכל מי שמחפש ידע מעשי שמקנה יתרון משמעותי בשוק התעסוקה.

מהן דרישות הסף של הקורס?

חשוב להדגיש שקורסי לינוקס לא מצריכים ידע קודם או שליטה במחשבים מעבר לזו הבסיסית שמאפשרת שימוש בהם – שכן הלמידה, באופן טבעי, מתבצעת גם בעזרת מחשב.

גם מבחינת האנגלית דרישות הסף צנועות: חלק מהלימודים מתקיימים בשפה זו, אבל גם שליטה ברמה בינונית בשפה הבינלאומית מספיקה כדי להתקבל לקורס ולרכוש את השליטה במערכת שפיתח במקור לינוס טורבאלדס כשהיה סטודנט באוניברסיטת הלסינקי ב-1991.

קהל היעד של קורס לינוקס

קהל יעד אחד של קורס לינוקס הוא מפתחים עצמאיים שרוצים לשכלל את ארגז הכלים שלהם כך שיוכלו להפיק את מלוא התועלת האפשרית ממערכת ההפעלה הפתוחה. קהל יעד נוסף הוא אנשים שרוצים להיכנס לעולם ההיי-טק עם ידע יקר ערך שיעזור להם להתקבל לתפקידים מתגמלים כמו למשל מפתחי לינוקס. עוד פלח אוכלוסייה שעבורו מומלצים קורסי לינוקס הוא מי שכבר עובד בתחום, למשל כטכנאי מחשבים או מנהלי רשתות, וגם אנשי IT, ורוצה להתקדם.

שילוב מדויק של לימודים עיוניים ותרגולים מעשיים

כדי שאפשר יהיה להגשים את מטרת הקורס, חשוב לבחור נכון את המקום שבו לומדים. בפרט מומלץ להעדיף קורס לינוקס שמשלב גם לימודים עיוניים – כולל באמצעות מצגות וסרטונים מפורטים שמסייעים להטמיע את החומר הרב – וגם תרגולים מעשיים רבים. דגש נוסף הוא ניסיון רב בהוראה בתחום המחשבים באופן כללי ובפרט בלימודים הקשורים למערכת ההפעלה מבוססת הקוד הפתוח.

בין נושאי הלימוד בקורס Linux: ניהול התקני תוכנה וחומרה, אבטחת מידע, שרתים, VPN, רשתות תקשורת (התקנה ותחזוקה), ניהול קבצים ומדריכים, לולאות ועוד. עוד כדאי לדעת שישנם גם קורסים מתקדמים למי שכבר יודעים לעבוד עם לינוקס אבל רוצים להעמיק עוד יותר את השליטה שלהם במערכת.